Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Jak-przygotowac-dom-lub-mieszkanie-do-sprzedazy

Aby potencjalny nabywca zwrócił uwagę właśnie na Twoją ofertę, jako właściciel możesz bardzo wiele zrobić aby przygotować mieszkanie do sprzedaży. Czasami można odnieść wrażenie, że ludzie więcej zaangażowania wkładają w przygotowania do sprzedaży samochodu, niż o wiele droższych nieruchomości. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego warto zwrócić uwagę na drobne działania, które często nie wiążą się z wydatkami, a przyczyniają się do pozytywnego efektu .

Posprzątaj

 Już samo posprzątanie mieszkania może znacząco zmienić jego oblicze, zarówno pod względem wizualnym, jak i zapachowym. W morzu atrakcyjnych ofert brak estetyki odstręcza niemal od razu. Sprzedawca, który nie jest w stanie zadbać o porządek, z miejsca traktowany jest jako niepoważny, a cena, jaką jest gotowy zapłacić nabywca, spada na wstępie. Dla oglądającego porządek w mieszkaniu jest sygnałem, że mieszkanie jest przygotowane na jego wprowadzenie.

usuniecie-usterek-przed-sprzedaza

Usuń usterki

Klienci bywają bardzo dociekliwi w poszukiwaniu pretekstów do negocjacji ceny, czy wręcz odstręczających od zakupu. Jeśli natkną się na jakieś niesprawne elementy mogą rzutować to na całość nieruchomości, spodziewając się większej liczby niedociągnięć. Zadbaj o sprawność elementów, które mogą mieć negatywny wpływ przy ocenie nieruchomości. Przykładem są cieknące krany, niesprawne gniazdka lub nawet skrzypiące drzwi i przepalone żarówki.

Zneutralizuj wnętrze

Dołóż starań, żeby sprzedawany lokal nie był już „Twoim” mieszkaniem, ale takim, w którym potencjalny nabywca może się poczuć jak ,,u siebie”. Postaraj się zatem usunąć wszelkie przedmioty, które  mają dla Ciebie osobistą, sentymentalną wartość. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości wyglądające bezosobowo.

Zrób przestrzeń

Usuń wszelkie zniszczone i stare meble. W mieszkaniu nie powinno być nic, co kupujący od razu chciałby wyrzucić.  Szkoda psuć dobre wrażenie tylko dlatego, że nie chciało nam się wynieść czegoś, czego kupujący i tak będzie chciał się pozbyć. Poza tym niemal wszystkie nieruchomości bardzo zyskują na przestronności, a ta działa na wyobraźnię kupujących zachęcając do meblowania i aranżacji przyszłego nabytku. Najlepsze wrażenie robią jasne wnętrza dlatego warto wykorzystać między innymi atut okien, które powinny być czyste i niezasłonięte.

sprzatanie-mieszkania-przed-sprzedaza

Zadbaj o zapach

Pamiętaj o tym, że kupujący ma więcej zmysłów niż wzrok. Pozytywne wrażenie i wywołane nimi pozytywne emocje, to suma różnego rodzaju odczuć. Niezwykle istotny jest tu zapach, który bywa najlepiej zapamiętywanym bodźcem. Zrezygnujmy z odświeżacza powietrza, gdyż może nie trafić w gust potencjalnych klientów. Lepiej jest dobrze wywietrzyć pomieszczenia, uprać dywany lub po prostu unikać przyrządzania potraw o intensywnych zapach w dniu prezentacji.

Ogarnij otoczenie

Zadbaj o wygląd ogrodu, podwórka, tarasu czy balkonu. Dobrze, żeby kupujący wchodząc do nieruchomości miał już za sobą pierwsze, pozytywne wrażenie. Porządek wewnątrz, współgrał z harmonią na zewnątrz. Dla przykładu, jeśli na tarasie czy patio masz grill oraz meble ogrodowe, zadbaj o to, aby były czyste.

Sprzedaj nieruchomość z ESTAGET  

Wybierz najbardziej odpowiedni pakiet ESTAGET i skorzystaj z naszych usług, dzięki którym podniesiesz jakość oferty sprzedaży nieruchomości

Nie płać prowizji pośrednikowi

WYBIERZ PAKIET
DODAJ OGŁOSZENIE
Jak zrobić dobre zdjęcia nieruchomości ?

Zdjęcia nieruchomości to wizytówka Twojego ogłoszenia nieruchomości. Powinieneś wiedzieć, że oglądanie zdjęć to pierwsza forma [...]

więcej
Co daje home staging i co można zyskać ?

Podobnie jak przy poznawaniu ludzi, również przy zapoznaniu się z ofertą nieruchomości liczy się pierwsze [...]

więcej
Wycena nieruchomości jako wsparcie przy sprzedaży nieruchomości!

Wyceny lokalu lub działki w ramach operatu (opinii rzeczoznawczy o wartości nieruchomości), często znacząco się [...]

więcej