Co daje home staging i co można zyskać ?

home staging przed sprzedaż to wzrost wartości nawet o 20%

Podobnie jak przy poznawaniu ludzi, również przy zapoznaniu się z ofertą nieruchomości liczy się pierwsze wrażenie. Raczej mało kto dysponuje nieruchomością idealną, każda oferta ma swoje atuty i wady. Home staging ma na celu uwypuklenie zalet i niwelowanie wszelkich niedociągnięć. Nie należy go oczywiście mylić z  „podkręcaniem” zdjęć i fałszowaniem stanu faktycznego nieruchomości. Ideą home stagingu jest uzyskanie efektu wnętrza neutralnego, które może trafić w gusta możliwe najszerszej grupy odbiorców.  Zapoznanie się z regułami home stagingu niesie ze sobą wiele korzyści. Jak wykazują badania, przygotowanie nieruchomości zgodnie z jego zasadami pozwala skrócić czas znalezienia nabywcy średnio o 40% i uzyskać finalnie cenę wyższą nawet o 10% w porównaniu z ofertami zaniedbującymi tę kwestię. Zadbane i pozbawione usterek wnętrze nie daje bowiem pretekstu do negocjacji. 

Home staging to fachowa porada, koncepcja lub projekt

Aby opisywana usługa była zasadna ekonomicznie dobrze wybrać optymalną finansowo ofertę. Rozpiętość cenowa tego rodzaju usług jest bardzo duża (od 1 do 20 tys. zł) i zależy od tego, czy decydujesz się jedynie na zakup koncepcji-projektu, czy uwzględnisz również jego wykonanie i realizację.

W ramach home stagingu nie planuj generalnego remontu, ale określ niezbędne naprawy i zaplanuj prace nie pochłaniającego wielu środków. Możesz zatem pomalować ściany, odświeżyć meble, w razie potrzeby wymienić listwy przypodłogowe.

home staging przygotowanie-nieruchomości do sprzedaży
  • 1. Przede wszystkim porządek – Gruntowne porządki to podstawa. Należy drobiazgowo posprzątać wszystkie pomieszczenia, przede wszystkim te kojarzone z higieną i sterylnością, czyli kuchnię i łazienkę. Dywany również należy wyprać lub rozważyć całkowite ich usunięcie. Pomieszczenia powinny być dobrze oświetlone.
  • 2. Nie zagracaj – Dla uzyskania odpowiedniego wyglądu kluczowe jest usunięcie zbędnych przedmiotów, przede wszystkich osobistych, które u potencjalnego kupca mogą wywoływać wrażenie obcości.
  • 3. Postaw na jasne kolory Przestronny i świeży wygląd wnętrz można uzyskać utrzymując je w neutralnych i jasnych, barwach. W takiej kolorystyce pomieszczenia wyglądają świeżo i przestronnie. Robią dzięki temu lepsze wrażenie na kupujących.
  • 4. Przemebluj W home stagingu chodzi o wykazanie się uzasadnioną kreatywnością. Dobrze jest zatem wykorzystać to, co już mamy do dyspozycji. Zamiast kupować nowe wyposażenie możesz inaczej zaaranżować to, czym już dysponujesz.
  • 5. Zadbaj o detale – Z jednej strony wspominaliśmy, że wnętrza nie należy ,,zagracać” z drugiej strony to gustowne detale dodają im charakteru. Dobrze zatem, jeśli przemyślisz jakie dodatki mogą uczynić wnętrze bardziej atrakcyjnym wizualnie i które zostawić lub uzupełnić. Mogą to zatem być jakieś obrazy (np. miejskie pejzaże), kwiaty, poduszki. Przytulny i atrakcyjny wizualnie klimat tworzą również tekstylia. Dobrze zatem zainwestować w gładkie zasłony w salonie, kupić nowe ręczniki kąpielowe, czy wymienić pościel w sypialni.
  • 6. Nęć zapachem – Należy również zadbać o to, żeby wizyta klienta w mieszkaniu angażowała wiele jego zmysłów. Czyste i wywietrzone mieszkanie, podobnie jak neutralne, przestronne wnętrze, stwarza najlepszą przestrzeń do działania wyobraźni.

Współpraca z profesjonalnym home stagerem?

Jeśli chcesz mieć pewność, że żadne zasady profesjonalnego przygotowania wnętrza nie zostaną zaniedbane, to rozważ opłacenie home stagera. Tak jak wspomniano, koszty są uzależnione od zakresu współpracy. Jeśli zlecisz wszystko home stagerowi to musisz się liczyć z wydatkiem 250-500 zł za wstępną wycenę, 800-1000 zł za ofertę internetową, a  1-3% wartości nieruchomości za dokonanie kompleksowych zmian w pełnym zakresie.

Sprzedaj nieruchomość z ESTAGET  

Wybierz najbardziej odpowiedni pakiet ESTAGET i skorzystaj z naszych usług, dzięki którym podniesiesz jakość oferty sprzedaży nieruchomości

Nie płać prowizji pośrednikowi

WYBIERZ PAKIET
DODAJ OGŁOSZENIE